> יצירת קשר
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם
שם מלא:  
טלפון:    
דוא"ל:    
> כניסה לרשומים
שם משתמש:  
סיסמא:  
שכחתם סיסמא? | הרשמה

בניית אתר שני שלבים ראשונים

מה הם השלבים הראשונים לבניית אתרים?

לפני שבכלל נפנה לבנות אתר, יש שני שלבים ראשונים שצריך לקחת בחשבון, אני עכשיו אסייג את מה שאני אומר, מכיוון שמי שפונה לחברת אתרים מראש, בדרך כלל לא יצטרך לעבור תהליך זה, מכיוון שהחברה לבניית אתרים כבר תכלול פעולות אלה בחבילה הכוללת. שני השלבים הם רכישת שם מתחם או דומיין, ורכישת מקום בשרת אחסון.

שרת אחסון

השרת עליו נמצאים כל תכני האתר, דפי HTML, דפי ASP, דפי PHP, קבצים להורדה, תמונות, קובץ CSS (עיצוב) וכו'. שרת האחסון מאפשר גישה של כל גולשי האינטרנט להיכנס לאתר. ללא שרת האחסון, האתר לא נמצא  ברשת. לדוגמא כאשר שרת האחסון קורס ואין שרת גיבוי האתר לא יעלה, למעט דפים שמורים במחשב שכבר נכנס לאתר לפני הקריסה, לכן חשוב לבחור שרת אחסון מהימן בעל המלצות. אם מדובר באתר בחול עדיף ששרת האחסון יהיה באותה מדינה, ואם האתר ישראלי עדיף גם כן ששרת האחסון יהיה בישראל, עניין חשוב נוסף הוא שירות לקוחות, נוכח זמני איזור שונים בין מדינות לא תמיד כדאי לרכוש שרת אחסון בחול על אחת כמה וכמה אם אין הבנה טובה של השפה. המחירים בארץ בדרך כלל יהיו גבוהים יותר אבל כפי שציינתי לפעמים הזול עולה ביוקר.

 שם מתחם - דומיין

שם המתחם (דומיין) צריך להיות בשפת האתר, כיום אפשר גם לרכוש שם מתחם (דומיין) בעברית והשם צריך לכלול בתוכו את הרעיון של האתר, בשלב הראשון מומלץ ללכת פחות על שם המותג שעדיין לא נחשף ולא מוכר מספיק ורצוי במקום להשתמש במילת מפתח חשובה באתר. לדוגמא אם האתר שלי הוא אתר לבניית אתרים, אז בניית-אתר.co.il הוא מצוין. בנוגע לסיומות של אתרים, כמעט לכל מדינה יש סיומת לישראל co.il לארה"ב ובעולם com אחר כך net וכו'. אם יש באפשרותכם לרכוש דומיין biz או info אל תעשו כן שהם הכי נחותים שיש. יש המון אתרים המציעים מכירה של שם מתחם (דומיין), אך מומלץ מאוד לבצע סקר שוק לפני ביצוע רכישה מכיוון שאין כאן שירות לקוחות ומדובר במכירה בלבד. ישנם אתרים, המנצלים את תמימותם של הגולשים ומבצעים מכירה בסכום גבוה בהרבה ממה שצריך.
 
לסיכום, בדרך כלל אם תבנו אתר דרך חברה לבניית אתרים אין בכך שום עניין כי החברה עצמה תסדיר בשבילכם את התהליך. במידה ואתם מצבעים שלבים אלה בעצמכם מומלץ לקרוא היטב את המאמר ולשנן את המלצותיו. 


ראשי
בניית אתרים
חנות וירטואלית
קידום אתרים
מסחר אלקטרוני
מדריך בניית אתרים
פורום בניית אתרים


מאמרים נבחרים
בניית אתרים בחינם
קידום אתרים - אופטימיזציה
בניית קישורים
בניית אתרים מקצועיים
מהי חנות וירטואלית?
בניית חנות וירטואלית


אתרים מומלצים
בניית אתר אינטרנט
בניית אתרים
Ynet Index
Goop
במרכז


עזרים
אודות החברה
בניית אתר מצקועי
בניית אתר חינם
יצירת קשר
מפת אתר
הצהרת נגישות
תנאי שימוש